Canadian Screen Awards обявява номинации за филми през 2021 г.
Канадската академия обяви номинациите си за деветите годишни награди за канадски екран, като почете най-добрите в канадския филм и телевизия.
Церемонията тази година ще бъде представена като серия от презентации, базирани на седем части, които ще бъдат излъчвани на живо Academy.ca , в допълнение към Канадската академия Twitter и YouTube канал , започващ в понеделник, 17 май, и продължаващ до четвъртък, 20 май.
Всяка от тези презентации ще бъде разказана от забележителен канадец и ще се съсредоточи силно върху номинираните творби, като церемонията ще завърши с основното събитие на 20 май, което ще включва подбрана селекция от видни награди.
СВЪРЗАНИ: Алекс Требек отпразнува наградата „Икона“ в речта за приемане на невиждани досега канадски награди на екрана
Във филмовите категории режисьорът Jeff Barnaby’s Blood Quant оглавява полето на състезанието с 10 номинации, следван от Funy Boy на Deepa Mehta (спечелете девет нома) и Escape на Charles Officer’s Escape с осем.
Ето пълния списък на филмовите номинации за наградите за канадски екран през 2021 г.
Най-добър филм
Фасул - Ан-Мари Гелинас
Забавно момче - Дейвид Хамилтън, Хюсеин Амарши
Надя, Пеперуда - Доминик Дюсо
Гнездото - Ед Гини, Дерин Шлезингер, Роуз Гарнет, Шон Дъркин Underground | Сутеррен - Етиен Хансез
Подземни | Подземен - Етиен Хансез
Постижения в художествената режисура / продуцентски дизайн
Луиза Шабас, Sylvain Lemaitre - Blood Quantum
Карол Спайър - Падане
André-Line Beauparlant - Богинята на светулките | Богинята на огнената муха Филип Баркър - почетен гост
Дженифър Морден, Матю Бианки - дете дете
Постижения в кастинга
Никол Хилиард-Форде - бягството на Акила
Максим Жиру - боб
Рене Хейнс - Blood Quantum Deirdre Bowen
Пам Диксън, Дейрдре Боуен - притежател
Постижения в кинематографията
Maya Bankovic - Akilla’s Escape
Мари Давиньон - боб
Michel St-Martin - Blood Quantum
Джеймс Клопко, CSC - Пожар в студения сезон
Стефани Уибър Бирон - Надя, Пеперуда
Постижения в дизайна на костюми
Noémi Poulin - Blood Quantum
Ан Диксън - Падане
Бернадет Крофт - Честито място
Мари Гроган Хейлс - Конспирацията за марихуана
Патриша Макнийл, Ан Рот - Моята Селинджърска година
Постижение в посока
Deepa Mehta - Забавно момче
Паскал Планте - Надя, Пеперуда
Шон Дъркин - Гнездото
Брандън Кроненберг - владелец
Софи Дюпуи - Подземен | Под земята
Постижения в редактирането (Спонсор: Компания 3)
Джеф Барнаби - Blood Quantum
Джейн Макрей - Кубинката
Артър Тарновски - Упадъкът | До упадъка
Рон Сандърс - Падане
Кристин Армстронг - Захарен татко
Постижение в косата
Франция Латрей - френски изход
Ашли Най - Честито място
Michelle Côté - My Salinger Year
Патриша Кътбърт - Случайни актове на насилие
Рене Чан - Tammy’s Always Dying
Постижение в грима
Ерик Госелин, Джоан-Патриша Парис, Жан-Мишел Росиньол, Нанси Ферлат - Кръв
Квантова Елизабет Круша - Забавно момче
Сидни Броня - Конспирация за марихуана
Дан Мартин, Traci Loader, Дорота Миторай - владелец
Емили О’Куин, Пол Джоунс, Ема Лий Хилтън - Случайни актове на насилие
Постижения в музиката - оригинална партитура
Микеле Осис, Лоуъл Боланд - кръвожаден
Хауърд Шор - Забавно момче
Майкъл Дана - почетен гост
Джей Маккарол - Хлапето детектив
Жанал Бехтхолд - Марлене
Постижения в музиката - оригинална песен
Лоуел Боланд, Евън Богарт, Джъстин Грей - Кръвожаден - Сиво пеене в аудитория Хиларио Дюран - Кубинецът - Ел Милагро
Иларио Дюран - кубинецът - Мамбо в Доминанте
Мари-Хелен Л. Делорме - Захарен татко - Плах Радостен зверски
Ариана Мофат - Благодаря за всичко | Благодаря ти за всичко - Благодаря ти за всичко
Постижения в звукоредактирането
Дейвид Маккалъм, Дейвид Роуз, Кристин Хънтър - Akilla’s Escape
Джеймс Сайзмор, Джейн Татерсол, Дейвид Маккалъм, Стив Медейрос, Кристин Хънтър, Стефан Фратичели, Джейсън Шарбоно - Funny Boy
Пол Герман, Бренан Мърсър, Мартин Гуин Джоунс - Гнездото
Клайв Търнър, Марк Шнирувски, Марвин Денис - Случайни актове на насилие
Матю Чан, Ида Марци - Нарушение
Постижение в смесването на звука (Спонсор: Картина и звук от патладжан)
Греъм Роджърс, Джеймс Бастабъл, Брад Дау - Akilla’s Escape
Стефан Бержерон, Ян Клири - боб
Лу Солакофски, Джо Мороу, Ранди Уилсън, Рон Мелгърс - Funny Boy
Колин Маклалан, Марк Зифковиц, Девин Дусет, Даниел Моктесума, Рейчъл Одет, Бертран Дюранло, Томас Холройд, Джефри Рой - Случайни актове на насилие
Матю Чан - Нарушение
Постижения във визуалните ефекти (спонсор: SPINVFX)
Джошуа Шерет, Барбара Розенщайн, Иби Атеми, Дейвид Атексид, Хуан Карлос Фера, Алекс Флин, Андрей Георгиу, Феликс Шерет-Браун, Али Хамидикия, Тони Ву - Blood Quantum
Брайън Хюйн, Уилям Чанг, Стивън Хюйн, София Джоуон Лий, Джъстин Перо - Код 8
Лиам Невил, Кенет Койн, Пиърс Ларше, Роб Мъри, Шейн Браун, Дейв Томас, Михаил Дъмбравесту, Алън Силери, Кристоф Гауди, Майкъл Маккарти - френски изход
Питър МакОули, Майкъл Бишоп, Дерек Гебхарт, Армен Бънага, Люк Уайт, Джеймс Марин, Марко Полсинели, Андрю Ролф, Давор Селар - Funny Boy
Франсоа Трудел, Синтия Муру - Смях | Смехът
Адаптиран сценарий
Тейлър Олсън - Клетка на костите
Патрик деУит - френски изход
Shyam Selvadurai, Deepa Mehta - Funny Boy
Катрин Леже - Богинята на светулките | Богинята на огнената муха Джони Даръл, Андрю Дънкан, Лорета Сара Тод - Monkey Beach
Координация за най-добър каскадьор
Жан Френет, Жан-Франсоа Лашапел - Кръвен квант
Тайлър Хол - Богинята на светулките | Богинята на огъня лети
Дан Скене - Летеркени - Национално първенство по хокей за възрастни
Ранди Бъчър - Трикстър - Епизод 105
Оригинален сценарий
Чарлз офицер, Уенди Братвайт - Akilla’s Escape
Джеф Барнаби - Blood Quantum
Евън Морган - Хлапето детектив
Шон Дъркин - Гнездото
Софи Дюпуи - Подземен | Под земята
Изпълнение на актьор с водеща роля
Saul Williams - Akilla’s Escape
Michael Greyeyes - Blood Quantum
Алекс Волф - Замъкът в земята
Ланс Хенриксен - Падане
Йоаким Робилард - Подземен | Под земята
Изпълнение на актьор в поддържаща роля
Тамела Мпумлвана - бягството на Акила
Рони Роу-младши - Akilla’s Escape
Стивън МакХети - Ела при татко
Колм Феоре - захарен татко
Джеси ЛаВеркомб - Нарушение
Изпълнение на актриса с водеща роля
Мишел Пфайфър - френски изход
Кари Кун - Гнездото
Кармен Мур - селски оракул
Розали Пепин - Шум
Мадлен Симс-По-малко - Нарушение
любовни цитати след раздяла
Изпълнение на актриса в поддържаща роля
Ейми Грьонинг - Клетка на костите
Агам Дарши - Забавно момче
Мери Уолш - Щастливо място
Micheline Lanctôt - Смях | Смехът
Фелисити Хъфман - Tammy’s Always Dying
Документален филм за най-добра игрална роля на Тед Роджърс (Спонсор: Група фондове на Роджърс)
Забранената макара - Ариел Наср, Сергео Кирби, Кат Баулу, Анет Кларк
Без гражданство - Мишел Стивънсън, Дженифър Холнес, Леа Марин, Анита Лий, Джо Брустър, Судж Съдърланд
Скитане: История на Рохинга | Безвъзвратно скитане - Мелани Кариер, Оливие Хигинс
Жена, майка ми | Жена, майка ми - Клод Демерс
Светът е светъл - Ин Уанг, Джиан Пинг Су, Джордан Патерсън
Най-добра кинематография в игрален документален филм
Жан-Филип Арчибалд - Свободните | Les libres Glauco Bermudez, Mark Ó Fearghaíl - Влияние Kiarash Sadigh - Nahanni: River of Forgiveness
Рено Филип, Оливие Хигинс - Скитане: История от Рохинга | Без връщане Райън А. Рандал - Работен кон
Най-добър монтаж в документален филм с дължина на играта
Джона Малак - Дейв не се връща
Натача Дюфо - Свободните | Безплатните
Питър Рок - Новата корпорация: За съжаление необходимо продължение
Натали Ламуре - жена, майка ми | Жена, майка ми
Лорънс Льо Лам - Светът е светъл
Най-добър кратък документален филм (Спонсор: Hot Docs)
CHSLD - Франсоа Делисле
êmîcêtôcêt: Много кръвни линии - Александра Бейли, Теола Рос
Джеси Джеймс - Тревър Андерсън, Алисън Ричардс, Александра Лазарович, Пени Фрейзър, Ким Хсу Гизе, Лизи Карп, Кристина Уилингс
Мути | Клебс - Халима Уардири
Пейте ми приспивна песен - Тифани Хсиунг
Най-добра кратка драма на живо
Bad Omen - Salar Pashtoonyar
Бенджамин, Бени, Бен - Пол Шкордоф, Джейсън Айта
Черни тела - Кели Файф-Маршал, Тамар Бърд, Саша Лий
Хенри Кайен - Саймън Жионе
Сбогом Головин - Матьо Гримар, Симон Кориво
Най-добър анимационен късометражен филм
4 Север А - Йордания Канинг, Хауи Шиа, Анет Кларк
Четирикратният - Алиси Теленгут
Голямото неразположение | Злото на века - Катрин Лепаж, Марк Бертран
Hot Flash - Thea Hollatz, Kristy Neville, Matt Code, Morghan Fortier, Brett Jubinville
Аз, Варнава | Аз, Барнабе - Жан-Франсоа Левеск, Джули Рой
Джон Дънинг Награда за най-добър първи игрален филм
Фасул - Tracey Deer
Детският детектив - Евън Морган
Тито - Грейс Гловицки
Шум - Neegan Trudel
Нарушение - Мадлен Симс-По-малко, Дъсти Манчинели