Награди за канадски екран: Обявени победители за сценарий на драма, комедийни категории
Наградите за канадски екран продължават през цялата седмица, като виртуални церемонии продължават до четвъртък, тъй като Канадската академия почита най-добрите канадски филмови и телевизионни предложения през изминалата година.
Победителите в категориите „Излъчени новини“, „Спортно програмиране“, „Документален и фактически“ бяха разкрити в понеделник, докато вторник достави победители в категориите „Детско и младежко програмиране“ и „Начин на живот и реалност“.
В сряда бяха обявени победители в категориите „Сценаристична драма и комедия“, както в занаятите, така и в изпълнението.
СВЪРЗАНИ: Разкрити са подробности за виртуалната церемония на наградите на Канада
Наградите за канадски екрани за занаяти в категория Сценарирани програми бяха разказани от Evany Rosen & Kayla Lorette, докато звездата Will & Grace Erick McCormack разказа категорията Scripted Programs & Performance.
В категорията на изпълнението Кардинал спечели няколко награди от страна на драмата, докато Крит Крит доминира в комедийната част.
Звездата на Шит Катрин О’Хара, която спечели канадската награда за най-добра главна женска роля в комедия, изнесе характерно весела реч за приемане:
никой не прави речи за приемане като Катрин О'Хара pic.twitter.com/sMiryorYus
- Крийк на Шит (@SchittsCreek) 28 май 2020 г.
Виртуалните презентации се предават на живо в канадската академия Facebook , Twitter , и Youtube канали.
Ето пълния списък с тазгодишните победители в категориите в сряда:
Канадски екранни награди за занаяти в програмиране по сценарий
Най-добра режисура, драматичен сериал
Мери убива хора - ключът към вярата
Глобално (Corus Entertainment)
(Камерън Снимки)
Норма Бейли
Най-добра режисура, комедия
Letterkenny - Ти!
Crave (Bell Media)
(Нова метрична медия)
Джейкъб Тиърни
Най-добра режисура, вариетет или скица комедия
Скица на баронеса фон - Човечеството е в неудобна сцена
CBC (CBC)
(Неистови филми)
Джордан Каннинг, Алейса Йънг
Най-добра режисура, ТВ филм
Никой не би казал
Витрина (Corus Entertainment)
(Розови биволски филми)
Гейл Харви
Най-добра режисура, уеб програма или серия
Токени - Кураж
(A Token Entertainment Company)
Уинифред Йънг
как да разбера дали той е във вас
Най-добра редакция на картина, драма
Кардинал - Сам
CTV (Bell Media)
(Сиена Филмс)
Матю Анас
Най-добра редакция на картина, комедия
Скица на баронеса фон - Човечеството е в неудобна сцена
CBC (CBC)
(Неистови филми)
Майк Флай, Мариана Хури, Арен Хансен, Шон Сонг, Ник Уонг
Най-добра фотография, комедия
Скица на баронеса фон - Човечеството е в неудобна сцена
CBC (CBC)
(Неистови филми)
Робърт Скарбъроу
Най-добра фотография, драма
Ан с Е - надежда да се срещнем в друг свят
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Катрин Лютес
Най-добър сценичен дизайн или художествена режисура, фантастика
Ан с Е - Срещата на върха на моите желания
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Жан-Франсоа Кампо, Микеле Брейди, Елиът Карю
Най-добър дизайн на костюми
Ан с Е - Срещата на върха на моите желания
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Александър Реда
Най-доброто постижение в грима
Кардинал - Хелън
CTV (Bell Media)
(Сиена Филмс)
Ранди Додлин, Трина Бринк, Пол Джоунс
Най-доброто постижение в косата
Schitt’s Creek - Life Is A Cabaret
CBC (CBC)
(Не е истинска компания Productions, Inc.)
Анастасия качулка, Ана, Сори
Най-добри визуални ефекти
Викинги - Какво се случва в пещерата
История (Corus Entertainment)
(Вземете 5 Productions Inc.)
Доминик Римън, Майкъл Борет, Бил Холидей, Том Морисън, Лийн Харви, Джим Максуел, Уорън Лоути, Овидиу Синазан, Кийрън Маккей, Мария Гордън
Най-добра оригинална музика, фантастика Ан с Е - Срещата на върха на моите желания
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Амин Бхатия, Ари Познер
Най-добър звук, фантастика
Викинги - Какво се случва в пещерата
История (Corus Entertainment)
(Вземете 5 Productions Inc.)
Джейн Татерсол, Дейвид Маккалъм, Стив Медейрос, Мартин Лий, Иън Ранкин, Клер Добсън, Дейл Шелдрейк, Юри Горбачов, Горо Кояма, Джена Дала Рива, Даниел Бърч
Координация за най-добър каскадьор Мери убива хора - Тук няма щастливи краища
Глобално (Corus Entertainment)
(Камерън Снимки)
Анжелика Лиск-Хан, Тали Роден
Най-доброто постижение в кастинга
Крит Крийк
CBC (CBC)
(Не е истинска компания Productions, Inc.)
Лиза Парасин, Джон Комерфорд
Най-добро писане, уеб програма или поредица
Как да си купите бебе - осиновяване и проверка
(LoCo Motion Pictures Inc.)
Уенди Литнър
Най-добър сценарий, ТВ филм
Повярвайте ми: Отвличането на Лиза Маквей
Витрина (Corus Entertainment)
(Cineflix (Believe Me) Inc.)
Кристина Уелс
Най-добра писане, естрада или скица комедия
Скица на баронеса фон - Човечеството е в неудобна сцена
CBC (CBC)
(Неистови филми)
Каролин Тейлър, Мередит Макнийл, Аврора Браун, Дженифър Уейл, Дженифър Гудхю, Алисън Хог, Беки Джонсън, Мойнан Кинг, DJ Mausner
Най-добър писател, комедия
Letterkenny - Ти!
Crave (Bell Media)
(Нова метрична медия)
Джаред Киесо, Джейкъб Тиърни
Най-добър писател, драматичен сериал
Кардинал - мама
CTV (Bell Media)
(Сиена Филмс)
Патрик Тар, Ноел Карбоун, Аарон Бала
Награди на Канада за екранни програми и изпълнение
Най-добро представление за гости, драматичен сериал
Ан с Е - Какво може да спре решителното сърце
CBC (CBC)
(Northwood Anne Trois Inc)
Далмар Абузейд
Най-добро представление за гости, комедия
Удобство на Kim’s - Hit & Fun
CBC (CBC)
(Thunderbird Entertainment)
Аманда Брюгел
Най-добра поддържаща актриса, драма
Кардинал
CTV (Bell Media)
(Сиена Филмс)
Кристен Томсън
Най-добър поддържащ актьор, драма
Killjoys
Космос (Bell Media)
(Temple Street)
Том Алисън
Най-добра поддържаща актриса, комедия
Крит Крийк
CBC (CBC)
(Не е истинска компания Productions, Inc.)
Емили Хемпшир
Най-добър поддържащ актьор, комедия
Удобство на Ким
CBC (CBC)
(Thunderbird Entertainment)
Андрю Фунг
Най-добро поддържащо представяне, уеб програма или серия
Как да си купя бебе
(LoCo Motion Pictures Inc.)
Ема Хънтър
Най-добро водещо представяне, уеб програма или серия
Спаси ме
(iThentic)
Емили Хемпшир
Най-добра уеб програма или сериал, фантастика
Спаси ме
(iThentic)
Fab Filippo, Jonas Diamond, Lisa Baylin
Най-добър разказ за видеоигри
Източно от Скалистите планини
(Jam3, Национален съвет на филмите на Канада)
Джой Когава, Роб Маклафлин, Джейсън Леге, Дирк ван Гинкел
Най-добър главен спектакъл, ТВ филм
Няма къде да се намери
(Роджърс / Телус / Шоу)
(Няма къде да се намери Productions Inc.)
Кейт Дръмънд
Най-добра главна актриса, драматичен сериал
Кардинал
CTV (Bell Media)
(Сиена Филмс)
Карине Ванасе
Най-добър главен актьор, драматичен сериал
Кардинал
CTV (Bell Media)
(Сиена Филмс)
Били Кембъл
Най-добра главна женска роля, комедия
Крит Крийк
CBC (CBC)
(Не е истинска компания Productions, Inc.)
Катрин О'Хара
Най-добър главен актьор, комедия
Крит Крийк
CBC (CBC)
(Не е истинска компания Productions, Inc.)
Юджийн Леви
Награда 'Златен екран' за телевизионна драма / комедия
ВРАТОВРЪЗКА:
Мистериите на Мърдок
CBC (CBC)
(Shaftesbury)
Кристина Дженингс, Скот Гарви, Питър Мичъл, Яник Бисън, Джули Лейси
Частни очи
Глобално (Corus Entertainment)
(Piller / Segan)
Лойд Сейгън, Шон Пилър, Джоселин Хамилтън, Тека Кросби, Джейсън Пристли, Алън Маккалъ
Най-доброто комедийно шоу на скици и ансамбъл
Скица на баронеса фон
CBC (CBC)
(Неистови филми)
Джейми Браун, Каролин Тейлър, Мередит Макнийл, Аврора Браун, Дженифър Уейлън, Греъм Лъдлоу, Джеф Пилер
Най-добър телевизионен филм
Повярвайте ми: Отвличането на Лиза Маквей
Витрина (Corus Entertainment)
(Cineflix (Believe Me) Inc.)
Джеф Вандервал, Чарлз Тремейн, Шери Руф, Ким Бонди
Най-добър драматичен сериал
Кардинал
CTV (Bell Media)
(Сиена Филмс)
Дженифър Каваджа, Джулия Серени, Патрик Тар, Даниел Грау, Джоселин Хамилтън, Арманд Лео
Най-добър комедиен сериал
Крит Крийк
CBC (CBC)
(Не е истинска компания Productions, Inc.)
Юджийн Леви, Даниел Леви, Андрю Барнсли, Фред Леви, Дейвид Уест Рид, Бен Фейгин, Майкъл Шорт, Рупиндер Гил, Колин Брантън
Щракнете, за да видите галерията 2019 Canadian Screen Awards Red Carpet
Следващ слайд